Úvod > Třídy > Sluníčka > Okno do třídy Sluníček > Šel zahradník do zahrady - ovoce a zelenina

Šel zahradník do zahrady - ovoce a zelenina

18.9.2023
30.9.2023

Jelikož je podzim a k němu neodmyslitelně patří také sklizeň ovoce a zeleniny, zaměřili jsme se toto období na toto téma.

Společně jsme se učili, jaké jsou rozdíly mezi ovocem a zeleninou a umět i ovoce či zeleninu pojmenovat a zařadit do skupiny. Využili jsme také digitalizace -  robota Bee-Bota, kterého jsme se učili správně nastavit, aby nám přejel z bodu A (např. jablíčko) do bodu B (např.hruška) - pro dětičky to bylo náročnější skrze pravo/levou orientaci a schopnost zaznamenat delší trasu.

Děti byly velmi nadšené z činností, které jsme s ovocem a zeleninou spolupracovali - krájení a sušení jablíček na křížaly, výroba nápoje Smoothee, ochutnávání různých oříšků, zeleniny a porovnávání chutí.

Nechybělo nám také učení se nových písniček a básniček včetně tanečku Mazurka na písničku "Měla babka...", Kutálí se brambora ..

Hráli jsme také spousty her - Zlatá brána, Paměťová hra Jela babička do městečka a koupila ..

page_9.jpg114_kutali-se-brambora.jpg0037398319_kolotoc-plny-pisnicek-list-02.jpg

Fotky z těchto týdnů najdete na