Úvod > Třídy > Koťátka

Koťátka

Jaro, léto, podzim, zima
Ve školce je vždycky prima.

UČITELKY:

• Marcela Dočekalová
  • Irena Zítová

ŠKOLNÍ ASISTENT:

• Aneta Frühbauerová

9880e6f85a5b4a8d712bb4ade145c8c8.jpg

Okno do třídy Koťátek

Malé úkoly pro malé předškoláky

Třída Koťátek je určena pro věkově mladší děti, 3 – 4 roky, popřípadě děti mladší 3 let.

Právě z tohoto důvodu je zde kladen velký důraz na adaptaci dětí, snažíme se o co nejsnadnější přechod z rodiny do sociálního prostředí třídy, poskytnout dítěti pocit jistoty a bezpečí. Společně budeme objevovat nejen prostředí třídy, seznamovat se s kamarády, kolektivem školky, s režimem dne, ale budeme společně objevovat nejbližší okolí, změny v přírodě, pořádat oslavy a různé akce, vše s ohledem na daný věk dětí v rámci jejich možností a zájmů. Průběžně si budeme osvojovat základy pravidel chování, sebeobsluhu, hygienu, stolování, oblékání a naučíme se vnímat nejen své potřeby, ale i potřeby druhých.

V průběhu roku se budeme držet školního vzdělávacího programu s názvem Paprsky poznání, který si přizpůsobíme v našem třídním vzdělávacím programu pro třídu Koťátek. Integrované bloky TVP korespondují s ročními obdobími, tak aby byly pro děti aktuální a děti tak mohly uplatnit co nejvíce zážitků vlastní zkušeností. Určitě se nebudeme vyhýbat zažitým tradicím a zvykům, na které se již každoročně těšíme jistě všichni.

Třída Koťátek se nachází v pravé části budovy mateřské školy, šatna, umývárna a WC jsou průchozí. Dále se třída rozkládá na dvě prostorné části. První část se stoly využíváme k individuálním hrám, k pracovním činnostem, tvorbě, ale také jako jídelnu. Druhá část s kobercem se dělí do různých herních koutů k dalším individuálním či skupinovým hrám. Využíváme ji také pro pohybové hry, řízené aktivity i k odpočinku na lehátkách po obědě. Hračky jsou uloženy v nižších polohách, aby k nim měly děti dobrý přístup, hračky a didaktické pomůcky jsou věku přiměřené.

Pro snazší začátek s Vaším dítětem bychom Vás chtěly požádat o vyplnění krátkého dotazníku, který si můžete stáhnout Dotazník o dítěti.docx, nebo si ho vyzvednout v MŠ. Dítě si může vzít do školky svoji oblíbenou hračku, ale neručíme za ni – zvažte tedy, prosím, co dítěti do školky dáte či nedáte.

Třída Koťátek:

Třída Kuřátek