Úvod > O školce > Okno do školky

Okno do školky

Canisterapie 25. 10. 2018

Návštěva paní Junaštíkové a její fenky Tessie nám opět zpříjemnila život ve školce. Děti byly seznámeny s fenkou, poučeny o její práci jako psa pro canisterapii i jako zachranářského psa. Postupně děti vyzkoušely část polohování s Tessie, podlézání a překračování psa, hledání piškotů přímoc z těl dětí. Děkujeme za návštěvu ve školce.

Drakiáda 11. 10. 2018

Touto cestou bych chtěla poděkovat všem zúčastněným rodinám na školkové odpolední akci. Po odložení o dva dny nám opravdu zafoukalo (možná zase až moc), ale i přesto se nám podařilo vypustit spoustu draků. Bohužel nelétaly naši vyrobení dráčci, ale kupovaní. Ty domácí nám ale zdobí krásně školku ;). Pokud jsme dobře počítali, tak nám jednu chvilku létalo ve vzduchu 13 krásných draků! Všechny fotky si můžete prohlédnout na https://www.ms-nizkov.cz/fotogalerie/drakiada-2018 , tímto děkuji Anetce Doležalové za foto.

Po pouštění draků jsme se vrátili do školky na zahradu, kde nám školnice Jitka Kubová připravila do altánu občerstvení a rozdělala oheň na opékání párků. Sladké pohoštění připravily děti ze třídy Berušek s paní učitelkou Zdenkou Špačkovou v rámci tematického týdne Co nám vyrostlo na stromě - ovoce. Na závěr děti rodičům zazpívali píseň Vyletěl si pyšný drak a obdržely drobné ocenění v podobě medaile za drakiádu a dráčka. Za přípravu a práce kolem této akce paní školnici a paní učitelce děkuji. Jsem ráda, že jsme se do akce pustili, protože byla moc fajn ;).

Výlet na Chovatelskou výstavu zvířat v Bohdalově

5. 9. 2018 jsme vyrazili na Chovatelskou výstavu zvířat do Bohdalova. Děti jsme postupně upozorňovali na bezpečnost v autobuse, při pohybu po výstavě mezi zvířaty, atd. Již první zážitek mělo hodně dětí z cestování autobusem, dnes již to není takovou samozřejmostí a děti byly nadšeny i z tohoto ;).
Na výstavě jsme měli možnost hned se nasvačit a pak jsme vyrazili. Nejprve jsme procházeli mezi holuby. Pozovali jsme jejich barvy, velikost, různě pěstěné peří a brka. Dva holuby si děti mohly postupně pohladit. Podobné zážitky jsme měli i se slepicemi a kohouty. Věnovali se nám postupně příslušní chovatelé, opět jsme hladili speciální druh slepice a ohromného kohouta, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. S dětmi jsme postupně rozmlouvali i o pojmenování mláďat, matky a otce daných zvířat, jaký užitek z nich máme. Postupně jsme ještě shlédli ovce, berana, kozy, králíky, husy, kačeny, krocany. Zúčastnili jsme se také ukázky Králičího hopu, jak se dá s králíky pracovat, jak skáčí na závodech, jak se o ně správně postarat. Posledním úžasným zážitkem bylo stříhání Berana, které jsme pozorovali se zatajeným dechem. Při čekání na autobus jsme si zahráli pár her a teneček motivované vybranými zvířaty.
Výlet se nám moc líbil, i díky tomu, že nám vyšlo krásné počasí.

Co se přihodilo ve školce

3. 9. 2018 jsme se po dlouhých prázdninách znovu sešli v Mateřské škole Nížkov spolu s dalšími novými kamarády. Hned ráno nás čekal úkol: zařadit se správně do třídy Berušek a Kuřátek a najít svoji úplně novou značku v šatně. Poté se děti přivítaly se s paní učitelkou a rozloučily s rodiči. Starší děti vyprávěly spoustu zážitků z prázdnin a dovolených, mladší se vrhly na hračky. Přivítali jsme se ve školce společně s maňáskem, představili jsme se navzájem se všemi zaměstnanci mateřské školy a pověděli si něco málo o bezpečnosti ve třídě, v umývárkách, v šatně, na procházce i na zahradě. Vše si ale budeme dostatečně opakovat celý měsíc září, protože je informací a společných pravidel opravdu hodně. Věříme, že se dětem ve školce líbilo a bude líbit celý školní rok, pár slziček sice ukáplo, ale opravdu jen pár ;).