Úvod > Třídy > Sluníčka

• Jitka Chvátalová
  • Bc. Iva Štikarová

Okno do třídy Sluníček

Malé úkoly pro velké předškoláky

Do třídy Sluníček je zapsáno 15 dětí, z toho 11 chlapců a 4 dívky. Dochází sem starší děti ve věku 4 – 5 let. Ve třídě Sluníček se vzdělávací nabídka rozšiřuje a obohacuje, pracuje se se školním vzdělávacím program Paprsky poznání.

U dětí rozvíjíme motoriku i pohybové dovednosti, sebeobsluhu, rozumové dovednosti, řeč, sociabilitu, chování, jednání, city, nadání a talent, respektujeme potřebu individuální péče. Vzdělávání je založeno na prožitkovém a interaktivním učení, využíváme situačního učení k řešení různých situací, co nejvíce prostoru poskytujeme pro spontánní hru, využíváme prosociální učení, zařazujeme smyslové a interaktivní hry, experimentování, metodu pokusu a omylu.

Každodenně se děti setkávají v komunitním kruhu, hovoří o svých prožitcích, učí se nebát mluvit, vyjádřit svá přání a touhy. Uplatňujeme formy individuální práce, skupinové práce, které postupně přecházejí v kooperativní činnosti. Děti mají možnost využít vlastní  interaktivní tabuli s různými výukovými programy.

Třída Berušek