Úvod > Třídy > Sluníčka

Sluníčka

DOBRÝ DEN SLUNCE,

DOBRÝ DEN ZEMĚ, cedulka_s_0057_slunicka-500x354.jpg
   DOBRÝ DEN KAMENY, ROSTLINY, KVĚTINY A STROMY.
   DOBRÝ DEN ZVÍŘÁTKA, OVEČKY A PTÁCI, CO V POVĚTŘÍ LÉTÁTE,
   RYBY, CO VE VODĚ PLAVETE A VLNKY DĚLÁTE.
   MALÉ VLNKY, VELKÉ VLNY.
   DOBRÝ DEN TY, DOBRÝ DEN JÁ.
A KDO TADY S NÁMI NENÍ, TOMU POŠLEME POZDRAVENÍ.
DOBRÝ DEN, DOBRÝ DEN,
   AŤ JE KRÁSNÝ CELÝ DEN.

Učitelky

Dočekalová Marcela

• Velínová Aneta

Okénko do třídy

Do třídy Sluníček dochází starší děti – 3 – 6(7) let. Pro děti paní učitelky připravují pestrou nabídku vzdělávacích aktivit a podnětů různých stupňů obtížnosti (s ohledem na věk, individuální možnosti a zájem jednotlivých dětí). I zde pracují paní učitelky se školním vzdělávacím program Paprsky poznání, který si upravují do třídního vzdělávacího programu pro Sluníčka. Integrované bloky TVP zohledňují roční období, lidové tradice a zvyky, svátky. Nejstarší děti – předškoláci – kteří dovrší v průběhu školního roku 6-ti let, mají tento rok docházky ze zákona povinný, bezúplatný a cíleně se připravují na první třídu základní školy. V druhé polovině školního roku se zúčastňují projektu „Školička“, který připravuje Základní škola Nížkov. Spolupráce se základní školou je velkou výhodou pro děti i rodiče.

Třída Sluníček se nachází v levé části mateřské školy. Má vlastní šatnu, umývárku a WC. Prostor třídy tvoří část se stolečky a skříňkami a prostor volnější s hracími kouty. Třída má podlahové vytápění, je bez koberce. Hry, hračky a didaktické pomůcky jsou umístěny v dosahu dětí. Děti mají možnost využít vlastní  interaktivní tabuli s různými výukovými programy.

Pravidla ve třídě Sluníček :

Pravidlo "srdíčkové„

• Ve školce se rádi máme, navzájem si pomáháme.

Pravidlo "šnečkové„

• Pozor děti na úraz, ve třídě je hodně nás, proto nožky neběhají, pomalu se procházejí.

Pravidlo "košťátkové„

• Každá hračka má své místo, to je jasná věc, až si s hračkou pohrajeme, vrátíme ji zpět.

Pravidlo "pusinkové„

• Pár kouzelných slovíček, při sobě vždy nosím, na shledanou, dobrý den, děkuji a prosím. Pusa říká hezká slova, to jsou naše pravidla.

Pravidlo "stolečkové„

• U jídla já pěkně jím, na nikoho nemluvím. Všechno sním a vypiju, pak se hezky umyju.

Pravidlo "kapičkové„

• Vodo, vodo, vodičko, pustím tě jen maličko. Umyji si ručičky, ušetřím ti kapičky.

Pravidlo "sovičkové„

• Kdo chce všechno vědět, znát, musí umět poslouchat.

Třída Sluníček

Třída Berušek