Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Sluníčka > Okno do třídy Sluníček > Když jsem zdravý, tak mě život baví

Když jsem zdravý, tak mě život bavíDatum konání:
19.2.2024
Datum ukončení:
1.3.2024

Temto tématický blok jsme se zaměřili s dětmi na naše zdraví, jak o sebe pečovat a jak se správně chovat (jak dodržovat hygienická pravidla), abychom byli zdraví a mohli s radostí chodit do školky.

Pověděli jsme si jaké různé bacily nás mohou zlobit a kde (v čem) získáme vinamíny pro naše zdraví a imunitu. Vytvořili jsme si díky jednoduchému uvolňovacímu cviku krásné bacily a zároveň si i vytvořili vlastní kresbu postavy vedle které jsme meli pod lupo zvětšenou dlaň (před umytím mýdlem) - na dlani bacily - rozfoukávání barvy . Hráli jsme také různé pohybovou hru "Na bacila a vitamína" , cvili jsme abachom byli zdraví a učili se také písničku od Pavla Nováka - Doktora se nebojíme

https://www.youtube.com/watch?v=ZC5htq6zIfA&list=PLXGTW7lD_3UaP5gxxMsLOaIq8CKWZv35I&index=14

 

20240226_152001.jpg

Poté jsme se zaměřili na naše smysly , k čemu je potřebujeme, jak je používáme a zjisti jsme, jak jsou pro nás důležité.

Naše smysly jsme si společně prověřili pomocí her a aktivit a uvědomili jsme si jejich důležitost.

Behěm celého týdne jsme si pak doplňovali náš malovaný autoportrét - každý den jiný smysl - jiná část obličeje - oči/zrak, pusa/chuť, uši/sluch, nos/čich.

Také jsme se učili novou básničku a týden zakončili ochutnáváním různých potravin - rozlišování chutě - sladké/slané/kyselé - poznávání potravit podle chuti - ovoce/zelenina/čokoláda.

Více foto na :

https://www.rajce.idnes.cz/msnizkov/album/kdyz-jsem-zdravy-tak-me-zivot-bavi-2