Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Sluníčka > Okno do třídy Sluníček > Každé správné hodiny, odměřují vteřiny + Když jaro ťuká + vynášení Moreny

Každé správné hodiny, odměřují vteřiny + Když jaro ťuká + vynášení MorenyDatum konání:
4.3.2024
Datum ukončení:
15.3.2024

Tento celek nejdříve opakujeme roční období, bavíme se o hlavních znacích daných období, snažíme se určit hodiny (pochopení čtvrt, půl, třičtvrtě, celá) - jaká rafička je k čemu důležitá(co nám ukazuje). Povídáme si jak je pro nás důležité znát čas a proč ho potřebujeme - správné docházení do školky, do práce, na kroužek, začátek představení atd. Venku posloucháme pozorujeme hodiny na věži, počítáme jak bijí. Kde všude můžeme pozorovat čas - telefon, počítač, hodiny, kukačky. Každý si vytváří obrázek pomocí klovatiny a vodových barev - zapouštění barvičky dle daného odbodí a na něj přidáváme hodiny vybarvené pastelkami (budík nebo kukačky) - učíme se mít povědomí o čase.

Začíná pomalu jaro a my už se na něj těšíme. Společnou překážkovou dráhou přecházíme ze zimy do jara - snažíme se splnit všechny překážky.
Učíme se jaké jsou znaky jara, a rozdíl oproti zimě, opakování ročních období, jak se budeme na jaře oblékat, co se děje s přírodou - květiny - učíme se nové názvy květin jako například Ladoňka, Modřenec, Talovín. Také pozorujeme přílet prvních ptáčků z teplých krajin a poznáváme je podle zpěvu. Také zasazujeme různá semínka do vaty a sledujeme jak klíčí - co roste rychleji a co pomalu.


Poté jsme společně vynesli morenu  - velkou jsme vytvořili společně - sovičky sepnuly kříž z klacíků, Sluníčka vytvořila věnec z vajec a hlavu namotala koťátka. Každý si pak sám vytvořil i vlatní Moranku - hlava z rohlíku, kříž ze špějlí a šaty ze slámy. Celý průvod jsme šli za zpěvu písničky z YouTube  a vhodily všechny moreny do potoka, a tím odehnali zimu pryč:

https://www.youtube.com/watch?v=-87BpwOadVk

 

Vice fotek z těchto dní najdete zde:

https://www.rajce.idnes.cz/msnizkov/album/jaro-slunicka

https://www.rajce.idnes.cz/msnizkov/album/vynaseni-moreny-louceni-se-zimou