Úvod > Třídy > Sluníčka > Okno do třídy Sluníček > Kam se ptáčku, kam schováš?

Kam se ptáčku, kam schováš?

17.11.2023

Tento týden jsme zahájili "Dnem Laskavosti" - předali jsme si laskavá gesta mezi sebou a poté jsme se celá MŠ vydali do místního obchodu Coop předat krabici s dárečky, které děti v MŠ vyráběli.

Poté jsme se zaměřili na nadcházející zimní období. Povídali jsme si hlavně o ptáčcích stálých a stěhovavých, řekli si důvody proč někteří zůstávají a jiní zase odlétají do teplých krajin a poté každý vytvořil na nástěnku krmítko pro ty stálé ptáčky. - Děti samy stříhaly krmítko, obtiskovali jsme dlaň (ptáček) a dolepovali do krmítka.

20231116_075942.jpg

Měli jsme i možnost poslechnout si díky RQ kódům a zvuky různých ptáčků a trošku hledat rozdíly v jejich zpěvu.

20231114_094709.jpg

Při procházce jsme také hledali různá hnízda a povídali si, kterému ptáčkovi patří .

Fota z tohoto týdne najdete na: