Úvod > Třídy > Sluníčka > Okno do třídy Sluníček > Halloween + Dušičky

Halloween + Dušičky

3.11.2023

Pod názvem Halloween a  Dušičky probíhaly nasledující 2 týdnu.

Protože je dnes ale stále aktuálnější téma Halloween, pustili jsme dětem také krátké video, kde jsme viděli, jak děti v Americe chodí koledovat ve strašidelných maskách a zlehka vysvětlili tradici tohoto svátku. Společně jsme si vydlabali dýni a uvařili z ní chutnou dýňovou polévku.

Také jsme díky animované pohádce COCO mohli zjistit, jak probíhají další podobné oslavy např. právě v Mexiku, kde se tento svátek nazývá Día de Muertos. Toto téma jsme zakončili 31.října Střašidláckým řáděním (soutěže, přehlídka kostýmů, tancování) a dětičky si odnesly odměny a dobroty :)

20231025_071506.jpg  20231031_104422.jpg

Pak jsme se vrátili k nám do ČR, kde 1.listopadu již začínám Svátek všech svatých a 2.listopadu Památka všech zemřelých. Dětem byly přiblíženy tradice spojené s těmito svátky - zapalování svíček, zdobení hrobů věnci, květinami aj. Také jsme trošku sami zapřemýšleli, zda-li máme někoho, komu také chodíme svíčku zapalovat a na koho rádi vzpomínáme - v rámci celého týdne jsme tvořili lucerničku pro tutu dušičku a symbolicky (přilepením plamínku) lucerničku zapálili a řekli, komu ji zapalujeme.

Společně jsme se i vydali na procházku 2.listopau na hřbitov, kde jsme si nejdříve pověděli o správném chování na tomto místě a s dětmi zapálili všem dušičkám na hřbitově společně svíčku u hlavního křížku. Poté uličkami udělali krátkou procházku a sledovali různé ozdoby, věnce, květiny na hrobech.

více foto najdete na: