Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Povinnost respirátorů nebo zdravotní obličejové masky

Povinnost respirátorů nebo zdravotní obličejové maskyDatum konání:
25.2.2021

Vzhledem k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví upozorňujeme veškerý doprovod dětí do prostor budovy Mateřské školy Nížkov i na odloučené pracoviště budovy Základní školy na zákaz pohybu a pobytu v těchto prostorách bez ochranných prostředků dýchacích cest a to konkrétně respirátorem nebo zdravotnickou obličejovou maskou. Mimořádné opatření je s účinností od 25. 2. 2021. Viz následují text: 

INFORMACE O VYDÁNÍ MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ

 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření čj. MZDR 15757/2020-44/MIN/KAN (dostupné ZDE), dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

 

l   Všem osobám se zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je

§  respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95),

         §  zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC,

které brání šíření kapének:

§  ve všech vnitřních prostorech staveb (tj. i ve škole nebo školském zařízení),

§  na všech ostatních veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry.

Do dne 28. února 2021 do 23:59 hod. lze místo výše uvedených ochranných prostředků dýchacích cest používat i jiné ochranné prostředky dýchacích cest, které brání šíření kapének.

 

l   Výše uvedený zákaz se nevztahuje na:

                                           děti v mateřské škole