Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Sovičky > Okno do třídy Soviček > Pět zázraků našeho těla - lidské tělo

Pět zázraků našeho těla - lidské těloDatum konání:
19.2.2024
Datum ukončení:
23.2.2024

Tento týden jsme se s dětmi seznamovaly s vlastním tělem, jeho vnitřními orgány, se svými smysly. 

V úterý nás čekal program s Nadačním fondem Albert ,, Zdravá pětka"- kde děti provázely programem postavičky Bingo(zdravé potraviny) a Bájo (nezdravé potraviny) - nákup potravin, třídění potravin na zdravé a nezdravé, ukládání potravin v domácnosti (co patří do lednice, co jen do špajzu, plakát těla rozdělený na půl - zdravá část těla, nezdravá část těla - přikládání potravin na správnou část těla

Poznávání a zkoumání našeho těla se dětem velmi líbilo. Velmi je zaujalo seznámení s kostíkem, se  kterým jsme poznávali naší stavbu těla, naše orgány, jejich uložení, na kterého si mohly sáhnout, poznávat. Co vše nám chrání orgány, které jsou ty nejdůležitější a spoustu dalších nových informací. Tento týden jsme si společně užili i společnou prací a výrobou našeho velkého Kostlivce, vyrobeného z papírových ruliček.

Nechybělo páteční protažení těla v Sokolovně, kde jsme si procvičili hry s míčem, házení, protáhli naše tělo.

Bylo jedno tělo, to dvě nohy mělo. Každá noha prstů pět, věděl o tom celý svět. A když budeš chvíli potichu, uslyšíš, jak ve tvém hrudníku, srdíčko se skrylo, aby ti tam bilo! Nad srdíčkem ramena, co to ale znamená? Z ramen nám dvě ruce trčí, na konci se prsty krčí. A pak ještě velká koule, a v té kouli hned dvě boule. Je to hlava, co se točí, a ty boule, to jsou oči. Stále je tam místa dost, aby se tam vešel nos. A pod nosem zuby v puse, co se smějí v jednom kuse!

https://www.rajce.idnes.cz/msnizkov/album/pet-zazraku-naseho-tela-lidske-telo-sovicky