Úvod > Třídy > Sovičky > Okno do třídy Soviček > Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší

Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší

4.12.2023
8.12.2023

Týden ve znamení těšení se i nervozity. To prostě k Mikuláši patří. A o tom, proč v předvečer svého svátku navštěvuje děti a nosí jim nadílku a jestli čertíci po celý rok sledují, jestli plníme, co jsme loni slíbili, to se ve společných rozhovorech objevovalo opravdu každý den. Ale od začátku. Zásadní bylo samozřejmě pondělí, kdy nás ve školce navštívil Mikuláš s andílkem a čertem. Děti se na příchod pečlivě připravovaly celý týden. Vyráběly čerty, Mikuláše, zdobily třídu a učily se básničky a písničky. Děti předvedly Mikuláši vše, co se naučily. Z pekla nám letos poslali hodné čerty, a tak děti neměly ani moc velký strach. Každé dítě obdrželo balíček sušeného ovoce. Celý týden jsme si povídali o předvánočním čase, kdy se slaví svátek sv. Mikuláše a proč a také kdo s Mikulášem každoročně navštěvuje děti. Děti slovně popisovaly, jak vypadá čert a anděl, co všechno umí čert a jaké povahové vlastnosti představuje. Společně jsme se naučili čertovskou básničku. Děti si zahrály čertí honičku a postavily si peklo z velkých kostek, celý týden nás provázely spousty zábavných činností.

Více fotografií zde: Mikuláši, Mikuláši, kdo nám tady děti straší – MŠ Nížkov – album na Rajčeti (idnes.cz)