Úvod > Třídy > Sovičky > Okno do třídy Soviček > Dobrý den školko

Dobrý den školko

4.9.2023
8.9.2023

Tento nový školní rok nám začal tentokrát trochu v jiném prostředí než jsme zvyklí. Pro přístavbu na MŠ jsme nyní nastěhovaní v budově ZŠ, kde má každé oddělení svoji třídu.
Myslíme, že se nám podařilo udělat třídy pro děti tak, aby se zde cítily bezpečně, rádi sem docházely, líbilo se jim tu a měli zde hračky, které mají rády.

Jako každý rok i tento jsme zahájili nový školní rok společným přivítáním všech tříd, kde jsme se jako třídy představily, poté se mohly představit samotné děti, nebo jim paní učitelky pomohly a seznámili jsme se se všemi p.učitelkami a školnicemi, které s námi tráví nejvíce času.

Děti byly spokojené a nadšené že jsou nyní Sovičky a že se setkali po prázdninách se svými kamarády.

Na třídě jsme si připomněli a učili pravidla naší třídy, připomněli a vysvětlili funkci službičky - vždy 2 děti mají celý týden -dohlíží na úklid hraček, chůze při procházkách jdou
první, rozdávání příborů u oběda, změna režimu dne a jiné.

Společně jsme si také zopakovali náš společný pozdrav. Seznámili jsme se s nově příchozími kamarády - pomocí her jsme si opakovali svá jména.