Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Sluníčka > Okno do třídy Sluníček > Čarodějnice

ČarodějniceDatum konání:
22.4.2024
Datum ukončení:
30.4.2024

Týden zahajujeme ve třídě, kde nás čeká spousta aktivit - využití koutku v kuchyňce na vaření lektvarů podle receptů v knize lektvarů , využití převleků a čarodějnického doupěte na hrátky "Na čarodějnice"

Nechybí ani čarodějnické tvoření - Výroba malé čarodejnice - kresba hlavy s detaily a její vystřižení, vystřižení klobouku, skládání harmoniky na šaty čarodejnice a lepení na podklad z předešlého dne. Učení se kresby pavučiny - jak postupovat, kresba fixem.

Snažíme se zapojit i pohyb, a tak ztvárňujeme píseň "Čarodějka na dvorku" . Učíme se i čarodějnické rozpočítadlo - pro určení čarodějky, která bude děti honit a zaklínat je v domeček. Zachránit je může kamarád podlezením.

Nechybí nám ani Logopedická chvilka - procvičení mimických svalů - škleby ježibaby, kvílení, vyboulení tváře jazykem ze strany na stranu. Výdechový proud foukáním pavouků na závod v trati mezi dvěma dětmi.

Díky šikovné babičce, si děti odnesly v úterý i krásné čarodějnice, kterým pouze dokreslily obličej a šup s nimi domů - na zahrádku - tímto ještě jednou děkujeme :)

Celé čarodějnické klání zakončujeme čarodějnickým celodopolením řáděním na koupáku, kde nás čeká Čarodějnická stezka - plnění úkolů a na závěr let na koštěti a odměny ve stylu leteckého průkazu a želé tarantule :) Také nechybí ani opékání buřtíků a čarodějnické tancování.

https://www.rajce.idnes.cz/msnizkov/album/carodejnicke-radeni

https://www.rajce.idnes.cz/msnizkov/album/carodky-slunicka