Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Informace pro rodiče budoucích prvňáčkůDatum konání:
18.3.2021

Vážení rodiče předškoláků - budoucích prvňáčků.

Vzhledem k mimořádné situaci zveřejnila paní ředitelka Základní školy, Mgr. Novotná, první informace o tom, jak bude letošní zápis do 1. třídy probíhat. Prosí Vás o jejich pečlivé sledování na webových stránkách Základní školy Nížkov https://zs.nizkov.cz/ v sekci Pro rodiče záložka Zápis do 1. třídy. 

První informace i zde níže, další je nutné sledovat.

 

Pokud by měl někdo z rodičů zájem intenzivněji připravovat své dítko na vstup do 1. třídy, je možnost zprostředkovat přes školu ucelený rodičovský systém POVIDLA se zaměřením na individuální potřeby předškoláků s cílem posílit jejich školní zralost. Systém nabízí Pedagogicko psychologická poradna STEP - https://rodic.isophi.education/public , kdy po uhrazení poplatku dostane škola pro rodiče unikátní kód k přihlášení se. Jedna licence - jeden kód stojí 199,-. Objednávka je možná do konce března. Kdo by měl zájem, napište prosím na msnizkov@seznam.cz

 

Vážení rodiče, vzhledem k současné situaci zápis do první třídy v letošním roce opět proběhne distanční formou v období od 6. 4. 2021 do 26. 4. 2021.

Zápis bude mít dvě části - formální a motivační.

Formální část se týká pouze zákonných zástupců. Podrobný průběh a všechny potřebné dokumenty zde zveřejníme na začátku dubna.

Motivační část proběhne on-line formou. O termínu a průběhu vás budeme informovat na začátku dubna.

Legislativa se nezměnila, takže podmínky, které je nutné splnit při žádosti o odklad povinné školní docházky stále platí, nezměnila se ani práva a povinnosti rodičů.

Vzhledem k současné situaci jsme nemohli ani zahájit realizaci projektu "Školička", který by letos měl proběhnout již dvanáctý rok a jehož účelem je usnadnit dětem přechod z mateřské školy do školy základní. Pokud se děti na začátku dubna vrátí do školek, pokusíme se s ředitelkami mateřských škol domluvit, jestli by nebylo možné projekt uskutečnit tak, že paní učitelka ze základní školy bude navštěvovat děti přímo v mateřské škole. Pokud by toto nebylo možné, zorganizujeme projekt tak, aby mohl proběhnout on-line formou.