Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Sovičky > Okno do třídy Soviček > My tři králové jdeme k Vám

My tři králové jdeme k VámDatum konání:
2.1.2023
Datum ukončení:
6.1.2023

První lednový týden jsme se dětmi věnovali tématu TŘÍ KRÁLŮ. Nejdříve jsme si povídali s dětmi, jaké nám donesl dárky Ježíšek pod stromečkem. Jak strávily volné dny bez sněhu a na závěr, jak oslavili poslední den v roce SILVESTR a NOVÝ ROK. Společně jsme se shodly, že ohňostroje byly nejlepším zážitkem.

Další dny už patřili k tématu Třem králům. Povídali jsme si o tom, kdo to byli, odkud a kam šli, co a komu nesli, jak se jmenovali. Společně jsme se podívali na příběh z pohádek Chaloupky na vršku. Procvičovali jsme počáteční a konečné hlásky ve jménech králů a jaká další slova mohou začínat na hlásku K, M, B. Dalším úkolem děti bylo vymodelovat z plastelíny počáteční písmenka Třech králů podle předlohy a vymodelovat betlém s postavičkami. Protáhli jsme si tělo při protahovacím cvičení, hráli jsme různé pohybové hry: " Král sedí na trůně, My tři králové, Ztracený král....." Zapojili jsme různá cvičení na mluvidla (olizování pusinky, vyplazování jazyka, nafukování tváře atd..) a dechové cvičení (foukání do vatové kuličky). Celý týden nás provázela melodie - My tři králové jdeme k vám. Na závěr týdne jsme se společně s celou školkou vydali navštívit místní kostel sv. Mikuláše, kde nám v krátkosti pan farář ukázal Betlém a pověděl příběh " O hvězdě a mudrcích".

Návštěva kostela - Tři králové

https://www.ms-nizkov.cz/fotogalerie?id=218&action=detail&oid=6431071&nid=17300

Písnička: My tři králové

https://www.youtube.com/watch?v=WDOKm4c-9DE

Krmení zvířátek

Při dnešní procházce jsme se s dětmi vydali do lesa nakrmit lesní zvířátka. Na přilepšenou dostala, ovoce a kukuřici. Těšíme se, že při příští procházce budou všechny zásoby snězené.