Úvod > Třídy > Sovičky > Okno do třídy Soviček > Něco je kulaté, něco je hladké, něco je červené, něco je sladké

Něco je kulaté, něco je hladké, něco je červené, něco je sladké

25.11.2022

Děti se v tomto týdnu seznamovaly s různými tvary, materiály a upevňovaly si znalost barev. Při těchto činnostech jsem se snažili, aby děti zapojovaly všechny smysly (sluch, zrak, chuť, čich, hmat). K uvědomování si vlastního těla jsme využili různé pohybové hry. Poznat kamaráda pohmatu se zavázanýma očima, vést kamaráda se zavřenýma očima v prostoru tělocvičny. Tento úkol pro některé děti nebyl lehký. Ne všechny děti dokázaly věřit svému kamarádovi, že je dovede na správné místo. Po těchto hrách jsme se s dětmi pustili do rozhovoru, jaký to pro ně bylo, jak se přitom cítily. Uvědomují si, že lidé se zrakovým hendikepem to nemají v životě lehký, že je potřeba jim a i ostatním lidem pomáhat.