Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Sovičky > Okno do třídy Soviček > Na svatého Martina krajina už usíná + den laskavosti

Na svatého Martina krajina už usíná + den laskavostiDatum konání:
7.11.2022
Datum ukončení:
11.11.2022

V tématickém týdnu "SVATÝ MARTIN" se děti seznámily se zvyky a tradicemi tohoto svátku. Pustili jsme si krátké video o legendě  sv. Martina. Blíže jsme si vysvětlili důležitá slova, např.: voják, žebrák, biskup a husník.....Na třídě jsme si zahráli různé pohybové hry na toto téma a trénovali jsme nové písničky.

Ve výtvarné činnosti si děti technikou ťupování vybarvily hlavu koně a ozdobily podle vlastní fantazie vločkami a hvězdičkami (připomenutí prvního sněhu).

Děti si v sokolovně zdramatizovaly příběh svatého Martina, jízdou na koni a klapotem, rozdělily se o plášt (meč + noviny) a poté prosícímu žabrákovi věnovaly část svého pláště. Dále jsme si zahráli hru  "Na hospodáře a husičky " (připomenutí Svatomartinská husa).

Závěrem týdne jsme s dětmi připravili přáníčka ke dni LASKAVOSTI 13.11.. U příležitosti tohoto dne, jsme se rozhodli popřát nejkrásnější dny všem babičkám a dědečkům v Domově pro seniory, dále panu MUDr. Mokříšovi, panu starostovi a paní prodavačkám. V obchodě jsme zanechali krabici s přáníčky, která jsou k rozebrání, pro toho, kdo si chce udělat radost.