Úvod > Třídy > Sovičky > Okno do třídy Soviček > sv. Václav + Pohádka je kamarád II

sv. Václav + Pohádka je kamarád II

26.9.2022

Sv. Václav

Tento týden jsme si s dětmi povídali o sv. Václavovi, kdo to byl a proč je pro nás tato osobnost tak významná. Děti si vytvořily královskou korunu, kterou si podle vlastní fantazie ozdobily. Zahráli jsme si pohybovou hru "Sedí král na trůně v papírové koruně". Na procházce jsme si všímali změny podzimní přírody (padání a zbarvení lístečků). Zkusili jsme si procvičit za pomocí lístečků, jaký máme výdechový proud (foukání do lístečků).

Pohádka je kamarád II

V průběhu druhé poloviny týdne jsme se vrátili k pohádkám. Přečetli jsme si pohádku o Červené Karkulce, plnili jsme při ní různé úkoly (příprava jídla pro babičku, sbírání kytiček, házení na kelímky s vlkem, tvoření vlčích zoubků z plastelíny a kladení různých otázek - Jak by se jmenovala Karkulka, kdyby měla jinou barvu čepičky a mnoho dalšího). Závěrem týdne jsme si pohádku zahráli. Děti se vžívaly do pohádkových bytostí - babička, Karkulka, myslivec a vlk. Ztvárnění této pohádky se nám velice podařilo. Děti si samy vymýšlely různé aktivity (vlkovi vycpávaly břicho molitanovými kostkami nebo polštářem), atmosféra byla uvolněná, děti se bavily a smály.