Úvod > Třídy > Sovičky > Okno do třídy Soviček > Země ledu a sněhu-Grónsko Sovičky

Země ledu a sněhu-Grónsko Sovičky

31.1.2022
4.2.2022

Hlavním cílem tématu je seznamování dětí s kulturou cizí země, rozvoj praktických dovedností a umožnění prožitku dětí z nově poznaného. Motivací byl příběh o malém chlapci, který žije v Grónsku, kde chodí také do školky. Posílá nám fotografie a rád by se spřátelil s dětmi z ČR. Děti se dozvěděly spoustu nových informací od kamaráda Inu a na oplátku nakreslily obrázek, jak žijí oni tady u nás. Největším zážitkem pro děti bylo připravené iglú, ohniště a obstarávání obživy (lovení ryb). Děti si procvičily jemnou motoriku při grafomotorických listech, vyráběly si tučňáka a rozvíjely si pohybové dovednosti při hrách v Sokolovně: dostat se na druhý břeh - přecházení po krách po papíře, Ledové království - koho se královna dotkne, zmrzne - cílem této hry byla spolupráce dětí, aby si uměly navzájem pomoci. Více foto viz. fotogalerie.