Úvod > Třídy > Sovičky > Okno do třídy Soviček > Šel zahradník do zahrady (bramborový a zeleninový týden)

Šel zahradník do zahrady (bramborový a zeleninový týden)

10.10.2022

Celý týden se nesl v duchu zeleninové sklizně. Společně s dětmi jsme si na školní zahradě sklidili různé druhy zeleniny (brambory, červená řepa, rajčata, dýně, cuketa). Poté jsme s dětmi připravovali záhonky na zimu (rýpání hlíny, listí, hnůj). Vysvětlili jsme si, proč se zemina hnojí. Další den jsme si ve školce společně uvařili bramborovou polévku a bramborové chipsy. Děti se podílely na přípravě polévky (umytí, okrájení a krájení brambor a zeleniny) více viz. fotogalerie.

www.ms-nizkov.cz/fotogalerie/bramborova-polevka-a-chipsy

Po uvaření probíhala ochutnávka polévky a chipsů, která měla u dětí velký úspěch. Ve třídě jsme hráli různé aktivity, abychom dětem lépe přiblížili různé druhy zeleniny. Zavěrem týdne si děti vyrobily bramborové strašidýlko podle vlastní fantazie.