Úvod > Třídy > Sovičky > Okno do třídy Soviček > Ochrana přírody a životního prostředí

Ochrana přírody a životního prostředí

22.4.2024
26.4.2024

Cílem tohoto týdne bylo naučit děti již od předškolního věku starat se o přírodu a potažmo naši planetu. Díky videím a obrázkům jsme mohli vidět znečištěná moře různými odpadky, které pomalu zabíjí mořské tvory a zvířata. A co to pro nás znamená? Že nebudeme nikde odhazovat odpadky, aby se třeba nějaké zvířátko nebo kamarád neporanil o pohozenou plechovku a také proto, že pohozená plechovka nebo jiná věc jen tak ze země nebo z trávy nezmizí.

Společným rozhovorem o vodách – kde můžeme v přírodě vodu najít, kde se voda bere a také jaký je rozdíl mezi vodou slanou a sladkou. Děti s těmito otázkami neměly problém, a tak jsme se mohli dostat dále a vést diskuzi o tom, jakou vodu můžeme pít, jakou můžeme užívat v domácnosti a jaká voda je pro nás závadná a pít bychom ji nechtěli. Společně jsme došli k závěru, že vody znečištěné odpadky jsou problém a ohrožují i naše zdraví.

Fotografie zde: Ochrana přírody a životního prostředí – MŠ Nížkov – album na Rajčeti (idnes.cz)