Úvod > Třídy > Sovičky > Okno do třídy Soviček > Masopustní veselí

Masopustní veselí

15.2.2021
19.2.2021

V naší mateřské škole děti seznamujeme s různými tradicemi a zvyky. V tomto týdnu jsme se zabývali Masopustem. Cílem tohoto tématu je seznámit děti s tradicí a historií - maškar, karnevalu, masopustu. Toto období je spojeno se slavením, veselím a radostí. Níže si můžete prohlédnout střípky z našeho karnevalového týdne.

Plnění úkolů - modelování chybějících částí klauna, procvičování prostorové orientace, zrakového vnímání, postřehu, atd.

did.jpg did1.jpgdid2.jpg did3.jpgdid5.jpg did6.jpgdid7.jpg did8.jpgdid9.jpg

Sledování pohádky Chaloupka na vršku - Jak to bylo o Masopustu.

film.jpg film1.jpg

Naši veselí klauni.

kar3.jpg kar5.jpg kar6.jpg kar7.jpg kar8.jpg kar9.jpg kar10.jpg kar11.jpg kar12.jpg kar89.jpg klaun2.jpg

Příprava na opravdové pečení - pečení koláčků jako masáž zad kamaráda ("válení těsta" = rukama hladíme kamaráda po zádech, atd.)

kroužek.jpg

Masopustní průvod obcí, který tvořily rozmanité druhy masek. Našimi zastávkami po obci byla kuchyň mateřské školy, obecní úřad a místní obchod, kde jsme všechny přihlížející potěšili veselou masopustní písničkou.

mas1.jpg mas2.jpgmas4.jpg mas3.jpg mas5.jpg mas6.jpg

mas7.jpg mas8.jpgmas9.jpg

Pečení muffinů a slaných a sýrových tyčinek z listového těsta.

peče.jpg pece.jpg peče1.jpg peče2.jpg

Pracovní listy na rozvoj grafomotoriky (procvičováno psaní rovných čar), procvičování posloupnosti barev.

prac.jpg prac1.jpgprac2.jpg prac3.jpgprac4.jpg prac5.jpgprac6.jpg prac7.jpgprac8.jpg prac9.jpgprac10.jpg prac11.jpg

Skládání puzzlů ve skupinkách.

rano.jpg rano1.jpgrano2.jpg

Společná práce dětí - vybarvování klaunů.

vv.jpg vv1.jpg vv2.jpg vv3.jpg

Tvoření šaška.

vv4.jpg vv5.jpg vv6.jpg vv7.jpg vv8.jpg

Jako příjemné zpestření jsme si v pátek v naší třídě uspořádali karneval. Rázem se naše třída proměnila v pohádkovou říši plnou princezen, klaunů, různých dětských hrdinů a spoustu dalších masek. Všechny masky byly velice krásné a zajímavé. Tento den si děti užily naplno. Zpívaly, tancovaly, hrály různé hry a soutěže. Už se těšíme na další karnevalový rej. Více fotek z karnevalového dne ve fotogalerii.

kar34.jpg kar75.jpgkar46.jpg kar84.jpg

kar14.jpg kar15.jpgkar16.jpg kar17.jpg