Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Koťátka > Okno do třídy Koťátek > Kde se vzalo, tu se vzalo, plno sněhu napadlo!

Kde se vzalo, tu se vzalo, plno sněhu napadlo!Datum konání:
29.1.2024

 Na svahu, na svahu ukáže odvahu

                                   

Tento týden jsme si povídali o zimních sportech. Na obrázcích jsme si ukazovali, jaké zimní sporty jsou a kde všude můžeme zimní sporty provozovat. Nejznámější sport, který děti znaly, byl hokej, prostřednictvím dataprojektoru jsme si pustili krátké video Hokej. Při sledovnání děti fandily, povzbuzovaly a  křičely gól. Dále děti měly možnost zhlédnout krátká videa o jednotlivých sportech (krasobruslení, lyžování,). Na závěr týdne si samy děti měly možnost vyzkoušet různé sporty ( hokej - střílení na bránu, lyžování na dřevěných lyžích, bruslení za pomocí igelitových sáčků).

Zapůjčili jsme si pro děti na ukázku hokejovou výstroj (brankáře a hokejisty).  Děti si mohly výstroj prohlédnout, vyzkoušet a na chvíli se stát opravdovým hokejistou.

 

https://www.rajce.idnes.cz/msnizkov/album/na-svahu-na-svahu-ukazeme-odvahu-2

 Země ledu a sněhu

                                                      

Hlavním cílem tématu je seznamování dětí s kulturou cizí země, rozvoj praktických dovedností a umožnění si prožitku dětí z nově poznaného. Největším zážitkem pro děti bylo připravené iglú, ohniště a obstarávání obživy (lovení ryb). Děti si procvičily jemnou motoriku, vytrháváním kousků papíru (ledová kra), vyrobily si tučňáka a rozvíjely si pohybové dovednosti při hrách na třídě.

https://www.rajce.idnes.cz/msnizkov/album/zeme-ledu-a-snehu-kotatka-2024

Masopustní veselí

                                                 

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o masopustu a masopustním průvodu, který je spojován se zábavou, tancem, jídlem, pitím a hudbou. V pondělí jsme si vysvětlili, co slovo masopust znamená, kolik dní trvá a jak probíhá. Společně jsme se podívali na pohádku Chaloupka na vršku " Jak to bylo o masopustu", poté jsme si povídali o jednotlivých maskách, tradicích a zvycích. Děti se naučily písničku "Masopust ", kterou jsme si společně zazpívali v maškarním průvodu naší vesnicí.

Ve čtvrtek vypukl pravý maškarní karneval. Děti nás při ranním příchodu přivítaly v maškarních čepicích, kostýmech a pravý "školkový karneval" mohl začít. Nejprve proběhly promenády masek, poté následovaly soutěže, které si děti užily. Za odměnu děti čekala bohatá tombola s nejrůznějšími dárečky, ze kterých děti měly radost. Závěr karnevalu jsme strávili zpíváním a tancováním.

https://www.rajce.idnes.cz/msnizkov/album/masopustni-veseli-2

https://www.rajce.idnes.cz/msnizkov/album/masopustni-pruvod