Úvod > Berušky > Okno do třídy berušek > Hrajeme si s podzimem (přírodniny)

Hrajeme si s podzimem (přírodniny)

24.10.2018

Podzim je v plném proudu, stromy jsou již skoro holé a to je naše poslední šance využít darů podzimu.
Jako znak babího léta jsme s dětmi zhotovily pavučiny omotáváním vlny okolo špejlí zapíchnotých v kaštanu a z dalších přírodnin potom pavouka, muchu nebo včelu. Procvičili jsme tím nejen koordinaci ruky a oka, ale i naší fantazii. Berušky také pomáhaly při výrobě Podzimníčka, který nám ozdobil chodbu školky. Nechybělo nám spousta povídání, smyslových her, básní s pohybem a tanečky na podzimní téma Listí, a jiné písně od Míši Růžičkové. Zacvičili jsme si v sokolovně, kde máme opravdu spoustu místa se rozběhnout při lístečkové honičce, zdolávali jsme překážkovou dráhu, zasoutěžili si a zacvičili. S paní učitelkou děti vyrobily housenku a podzimníčky, které měly těla pouze z listů.