Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Sluníčka > Okno do třídy Sluníček > Zvířata a ptáci v zimě

Zvířata a ptáci v ziměDatum konání:
17.1.2022
Datum ukončení:
21.1.2022

Tentokrát jsme si povídali o lesních zvířátkách a ptáčcích, jak se jim žije v zimním období. Jak jim můžeme pomoci s přežitím v kruté zimě. Děti získávaly pomocí her povědomí o tom, co zvěř a ptáci jedí, jak přezimují, nebo jaké zanechávají stopy. Nadšeně pozorovaly ptáčky na školkovém krmítku, kam jim nosily krmení. Také jsme sledovali online krmítko, díky němu jsme viděli strakapouda, sojky, vrabce, sýkorky, srnky, divoké prase, králíky a bažanty.

Chtěli jsme ptáčkům ulehčit zimu, proto jsme celý týden s dětmi vyráběli krmítka pro ptáčky, děti s pomocí učitelky naměřily a nařezaly prkna, která potom obrousily a s pomocí přitloukly hřebíčky. Dětem se podařilo vyrobit 5 krásných ptačích krmítek. Nejenže jsme ptáčkům vyrobili krmítka, my jsme jim udělali i dobroty, které jsme navěsili na stromy (bábovičky z rostlinného tuku a zrníček).

Ve čtvrtek jsme se vydali na bažantnici, kde na nás čekali místní myslivci s výkladem o lesních zvířátkách, ukázka výcviku mysliveckého psa a cesta ke krmelci s dobrotami, které po celý týden děti nosily do školky (tímto moc děkujeme rodičům za spolupráci).