Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Sluníčka > Okno do třídy Sluníček > Něco je kulaté, něco je hladké /materiály, tvary/

Něco je kulaté, něco je hladké /materiály, tvary/Datum konání:
18.11.2019
Datum ukončení:
22.11.2019

Děti se v tomto týdnu seznamovaly s různými tvary, materiály a upevňovaly si znalost barev. Při těchto činnostech jsem se snažila, aby děti zapojovaly všechny smysly. Například k uvědomování si vlastního těla jsme využili pohybových her, kdy děti poznávají své tělo se zavázanýma očima. Při hledání správné cesty podle pokynů učitelky zase děti cvičily určování a rozlišování pravé a levé strany. Během následujícího rozhovoru o tom, co děti při uvedených činnostech zjistily a cítily, jsme se snažili uvědomit si omezení a pocity lidí se zrakovým hendikepem a povídali jsme si o tom, zda a jak je třeba ostatním lidem pomáhat, jak se chovat při setkání se slepými lidmi a v jakých situacích jim nabídnout pomoc. Děti si přitom uvědomili, že každý člověk potřebuje a ocení v určitých situacích pomoc ostatních a že by tato pomoc a ohleduplné chování mělo být samozřejmostí.

Při nácviku rozlišování a poznávání tvarů jsme nejen vyráběli z různých tvarů panáčky, ale tyto tvary jsme také aktivně vyhledávali ve třídě i venku. Pozorovali jsme při tom bedlivě věci kolem sebe.

Při zdobení vánočního stromečku, který jsme následně zanesli do místní prodejny, jsme si připomněli, že nastal adventní čas. Doufáme, že stromeček, který děti zdobily s nadšením a radostí, zpříjemní toto předvánoční období i ostatním obyvatelům obce.

.DSCN9489.JPG                       DSCN9490.JPG                         DSCN9492.JPG DSCN9494.JPG DSCN9597.JPG DSCN9609.JPG

DSCN9500.JPG                                                  DSCN9506.JPG