V tomto tématu se děti seznamují s postavami Mikuláše, čerta, anděla, pomocí didaktických obrázků si popisujeme postavy, jak vypadají, jaké mají vlastnosti, čím se od sebe liší. Pro děti byly připraveny herní koutky peklíčka a nebíčka k námětovým hrám, které děti rády využívají s připravenými rekvizitami (kostýmy, dřevo, kotlík..).Pohybové hry s mikulášskou tématikou, Pozor děti andílek už letí, Čertí ocásek, Harabury, harabára, podrbej mi prosím záda. Procvičili jsme si gymnastiku mluvidel, při logopedických pohádkách a logo chvilkách, foukání do peříček, které přirozeně podporují rozvoj řeči. K procvičení grafomotoriky ruky děti využily kreslení do mouky (rovné a šikmé čáry - vousy Mikuláše). A při hře Přihořívá, hoří děti hledaly Mikuláše, kterému chyběly vousy, které postupně dokreslovaly(kreslení pod stolem - uvolnění ramenního kloubu).
Další týden jsme se s dětmi zaměřili na stříhání - děti využívají pracovní list s obrázkem Mikuláše. Vybarvení Mikuláše podle skutečnosti, stříhání vousu podle dané linie (vlnky), dohlížíme na děti, aby správně seděly a držely nůžky. Na kroužku jsme si přečetli příběh o sv. Mikuláši, který byl zaměřený na zdravotní cviky, které jsme si podle kartiček společně zacvičili. Při cvičení si děti protáhly zádové svalstvo, ruce i nohy, závěrem cvičení jsme si společně lehli na zem, udělali si krátkou relaxační chvilku se správným dýcháním (nádech nosem x výdech nosem).
Ke konci týdne nás navštívil Mikuláš se svou družinou, přinesl dětem dárečky, děti za odměnu zazpívaly písničku "Kdo nám čertům pomůže", kterou jsme se učili celý týden. Tyto dva týdny jsme si všichni řádně užili v radosti a spokojenosti.
odkaz na foto:https://www.rajce.idnes.cz/msnizkov/album/mikulasi-mikulasi-kdo-to-tady-deti-strasi-slunicka
https://www.rajce.idnes.cz/msnizkov/album/mikulasska-nadilka-2