Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Sluníčka > Okno do třídy Sluníček > Masopustní veselí

Masopustní veselíDatum konání:
21.2.2022
Datum ukončení:
25.2.2022

Celý týden od 21. – 25. února se děti v MŠ připravovaly na maškarní karneval. Prostory MŠ se jako mávnutím kouzelného proutku vyzdobily barevnými klauny, fáborky a vším, co ke karnevalu patří. S dětmi jsme si povídali, jak to na karnevale vypadá, co se tam dělá a samozřejmě o maskách, které bezesporu ke karnevalu patří. Děti kreslily a tvořily masky, klauny a barevné řetězy. Ve středu celou školkou voněly masopustní koblížky, na jejichž přípravě se děti podílely.

V úterý 22. února jsme s dětmi šli po vesnici v masopustním průvodu plných masek. Cestou jsme zpívali lidové písničky v doprovodu kytary a vozembouchu. V jednotě, na obecním úřadě a na základní škole jsme zazpívali písničku, kterou jsme si nacvičili - Máme tu masopust, hej, hej, hej. Všem se naše masky a písničky líbily, děti si průvod užily, i když nám počasí vůbec nepřálo.

Ve čtvrtek 24. února ve školce vypukl pravý maškarní karneval. Děti jsme při ranním příchodu vítali v karnevalových maskách a pravý „školkový karneval“ mohl začít. Užili jsme si spoustu legrace, zábavy, tancování a stolu plného dobrot. Děti byly nadšené a pro nás učitelky bylo největší odměnou vidět dětskou radost a smích. Náš karneval jsme zakončili bohatou tombolou, což byla ta pravá tečka na konec.