Úvod > Berušky

BERUŠKY

"Do školky se těšíme, s radostí tam běžíme.
Čekají nás kamarádi, hrajeme si spolu rádi.

Malujeme, kreslíme, zpíváme a cvičíme.
Střiháme a lepíme, stavebnice stavíme.

Učíme se hodní být, kamarády nezlobit.
A příští rok hola hola, škola na Berušky volá."

Berušky

Učitelky

• Bc. Iva Štikarová
  • Anna Kučerová

Okénko do třídy

Do třídy Berušek dochází starší děti – 3 – 6(7) let. Pro děti paní učitelky připravují pestrou nabídku vzdělávacích aktivit a podnětů různých stupňů obtížnosti (s ohledem na věk, individuální možnosti a zájem jednotlivých dětí). I zde pracují paní učitelky se školním vzdělávacím program Paprsky poznání, který si upravují do třídního vzdělávacího programu pro Berušky. Integrované bloky TVP zohledňují roční období, lidové tradice a zvyky, svátky. Nejstarší děti – předškoláci – kteří dovrší v průběhu školního roku 6-ti let, mají tento rok docházky ze zákona povinný, bezúplatný a cíleně se připravují na první třídu základní školy. V druhé polovině školního roku se zúčastňují projektu „Školička“, který připravuje Základní škola Nížkov. Spolupráce se základní školou je velkou výhodou pro děti i rodiče.

Třída Berušek se nachází v levé části mateřské školy. Má vlastní šatnu, umývárku a WC. Prostor třídy tvoří část se stolečky a skříňkami a prostor volnější s hracími kouty. Třída má podlahové vytápění, je bez koberce. Hry, hračky a didaktické pomůcky jsou umístěny v dosahu dětí. Děti mají možnost využít vlastní PC s různými výukovými programy, přesto bychom v budoucnu rádi třídu obohatily o interaktivní tabuli pro další vzdělávací nabídky.

Pravidla ve třídě Berušek :

Pravidlo "srdíčkové„

• máme se rádi, jsme kamarádi, vzájemně si pomáháme, problémy s kamarádem řešíme domluvou

Pravidlo "šnečkové„

• ve třídě chodíme pomalu, krokem

Pravidlo "košťátkové„

• každá hračka má ve třídě místo, hračky po hře uklízíme

Pravidlo "ručičkové„

• naše ruce si pomáhají, neubližují si

Pravidlo "měsíčkové„

• odpočíváme potichu, nerušíme kamarády

Pravidlo "kytičkové„