Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Důležité pokyny k otevření školy

Důležité pokyny k otevření školyDatum konání:
11.5.2020

Vážení rodiče,

Po zjištění Vašich potřeb docházky do Mateřské školy jsme schopni  znovuotevřít provoz školy od 11. 5. 2020 prozatím v omezeném provozu jedné třídy s ohledem na  Metodiku MŠMT http://www.msmt.cz/soubor-hygienickych-pokynu-pro-ms-zs-a-ss .

Souhrn hygienických pokynů:

 •          Cesta do školy a ze školy – nutné zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky, dodržování 2 metrových odstupů od jiných osob v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními.
 •          Neshromažďovat se před školou ve skupinách.
 •          Doprovázející osoba se v prostoru školy pohybuje vždy v roušce, a to po dobu nezbytně nutnou.
 •          V šatně se zdržujte pouze dvě rodiny, v případě, že je šatna obsazena, vyčkejte jejich odchodu (v chodbě nebo před budovou školy).
 •          Dítěti připravte jednu náhradní roušku do igelitového sáčku do šatny (v případě podezření nákazy u jiné osoby by ji muselo použít).
 •          Do školy nesmí vstoupit nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiné příznaky akutní infekce dýchacích cest).
 •          Pokud by dítě či zaměstnanec během dne začal vykazovat některé z možných příznaků COVID-19, je nutné jej umístit do samostatné místnosti a kontaktovat zákonné zástupce (v případě dítěte). Ostatní jsou pak povinni do zjištění zdravotního stavu indisponované osoby nosit roušku. Vymezujeme si právo v případě podezření změřit teplotu dítěti bezkontaktním teploměrem.
 •          Dítě vstupuje do třídy s čestným prohlášením o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění, které má platnost týden (nutno podepsat znovu). Možnost stáhnout dokument zde: priloha_779734761_2_příloha_čestné_prohlášení.pdf
 •          Dítě a učitelka mít roušky v prostorách školy nemusí.
 •      V prostorách školy bude probíhat průběžná dezinfekce povrchů nebo předmětů, které používá velký počet lidí několikrát denně. Dětem bude provedena dezinfekce rukou při příchodu do třídy, průběžně během dne a před zahájením stravování.
 •         K pitnému režimu prosíme rodiče, aby dětem donesli uzavíratelnou láhev se značkou či podpisem, aby si ji dítě poznalo. Budeme si ji brát i na školní zahradu.
 •         Vzhledem k doporučení trávit s dětmi co nejvíce času venku v areálu školy, doporučujeme sledovat počasí a dát dítěti vhodné oblečení a obuv (holinky pokud bude rosa nebo po dešti).

Ke stravování jsou přihlášeny pouze děti, které nastoupí do školy 11. 5. 2020 – viz. telefonická domluva. Ostatní jsou odhlášeny do konce školního roku a je nutné se vždy s dostatečným předstihem znovu k stravování přihlásit obvyklým způsobem.

Nemyslíme si, že hrozba nákazy COVID-19 pominula, jsme si vědomy rizik, které přináší setkávání takto početné skupiny jedinců, a vy byste si tyto rizika měli uvědomit také. Sledujte aktuální vývoj pandemie v našem okrese. Budeme se maximálně snažit chránit Vás i nás, to samé prosím čekáme od Vás. Děkujeme zaměstnanci MŠ.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů